Walki nie można odmówić
Mateusz Lewandowski
2017-11-04 18:05:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po walce przegrali wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Kędzierski.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po bloku Kuby Kochanowskiego prowadzili 2:0. Taki stan rzeczy trwał jednak krótko, gdyż Resovia szybko doprowadziła do wyrównania. Oba zespoły grały punkt za punkt, a żadna z ekip nie mogła zbudować przewagi. Kiedy jednak Lemański zablokował Hadravę, gospodarze objęli prowadzenie 9:7. Akademicy z Kortowa  w mgnieniu oka odrobili straty i wyszli na prowadzenie po ataku Andringi (11:10). Lecz cała pierwsza partia podobny charakter – po chwili to znów gospodarze objęli prowadzenie (13:11), które utrzymywali przez dłuższy czas. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii 25:23.

Drugi set ponownie lepiej zaczęli gospodarze, bo od prowadzenia aż 3:0. Punkty raz po raz zdobywali Jakub Jarosz i Bartłomiej Lemański. Straty w ekipie z Kortowa starali się odrabiać Kuba Kochanowski i Tomas Rousseuax.  Gdy skutecznym atakiem popisał się Rossard, gospodarze prowadzili 13:10. Nadzieję w serca olsztyńskich kibiców zapalił Kochanowski, gdyż dzięki jego serwisom olsztynianie mieli już tylko punkty straty (13:14). Przestój w grze rzeszowian trwał tylko chwilę, gdyż dzięki atakom i zagrywkom Jarosza, ekipa z Podkarpacia ponownie wypracowała sobie trzy punkty przewagi (19:16). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberto Serniottiego nie oddali prowadzenia, wygrywając i drugą partię 25:20.

Trzeci set po regulaminowej 10-cio minutowej przerwie rozpoczął się wyrównanie. Na ataki Możdżonka, goście odpowiadali uderzeniami Hadravy. Gdy asem serwisowym popisał się Rossard, Resovia prowadziła 6:4. Gospodarze utrzymywali przewagę, a prym w ataku wiódł Elviss Krastins, a gdy kolejny punkt blokiem zdobył Lemański, na tablicy wyników mieliśmy 12:8 dla Asseco Resovii. Straty w ekipie z Kortowa starali się odrabiać Hadrava oraz Rousseaux. Nadzieja pojawiła się jeszcze w końcówce spotkania, kiedy to olsztynianie odrobili 3 piłki meczowe (od stanu 21:24 do 24:24), lecz ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii Rzeszów 26:24, jak i całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają już w piątek, w Hali Urania o 18 z Treflem Gdańsk. Bilety od poniedziałku do kupienia w siedzibie klubu AZS, MiT i EYE Sport

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23,25:20,26:24)

Asseco Resovia: Kędzierski (2), Możdżonek (7), Lemański (13), Krastins (7), Rossard (15), Jarosz (15), Rusek (libero) Perłowski, Schoeps

Indykpol AZS: Woicki, Pliński (2), Kochanowski (8), Rousseaux (11), Andringa (3), Hadrava (22), Żurek (libero) oraz Zniszczoł (1), Buchowski (1), Kańczok, Zabłocki (libero), Scheerhoorn (2), Makowski

MVP:  Michał Kędzierski