Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Z Olsztyna na Mistrzostwa Świata
Mateusz Lewandowski
2018-08-23 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Mateusz Nykiel jako jedyny reprezentant Indykpolu AZS Olsztyn weźmie udział we wrześniowych Mistrzostwach Świata. Statystyk dołączy do sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji Australii.

Dla Mateusza Nykiela nie będzie to pierwszy kontakt z reprezentacją Australii. Podczas przerwy wakacyjnej, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn zebrał cenne doświadczenie, pracując z żeńską kadrą. Mateusz wziął udział w dwóch turniejach: Challenge Cup i kwalifikacyjny do przyszłorocznej Ligi Narodów.

- Podczas zmagań było kilka ciekawych drużyn i zawodniczek. Turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznej Ligi Narodów w Peru stał na dość dobrym poziomie. Zespół miał okazję do rozwoju i nabrania doświadczenia na międzynarodowej arenie. Jeśli chodzi o mnie, to wyjazd potraktowałem jako wielkie wyzwanie i szansę na rozwój ­– powiedział Mateusz Nykiel po turniej w Peru.

Jak się okazało, nie była to dla Mateusza ostatnia przygoda w tym sezonie z siatkówką na poziomie reprezentacyjnym. Statystyk Indykpolu AZS Olsztyn otrzymał możliwość współpracy z męską kadrą Australii, podczas wrześniowych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii!

- W momencie rozpoczęcia okresu przygotowawczego w Klubie, do naszego trenera Roberto Santilliego zadzwonił Mark Lebedew, szkoleniowiec reprezentacji Australii – opowiada Mateusz Nykiel. – Zapytał się on naszego trenera czy Klub zezwoli na mój wyjazd na Mistrzostwa Świata, aby pomóc kadrze, którą prowadzi. Po kilku dniach manager reprezentacji osobiście skontaktował się ze mną, gdzie ustaliliśmy szczegóły wyjazdu. Chciałbym też podziękować Prezes Tomaszowi Jankowskiemu i Trenerowi Roberto Santilliemu, za możliwość wyjazdu na Mistrzostwach.

Australia swoje spotkania w ramach grupy „C”, będzie rozgrywać we włoskim Bari. Ich rywalami będą drużyny: USA, Rosji, Serbii, Tunezji i Kamerunu. Pierwszy mecz z Rosjanami odbędzie się 12 września o godzinie 17:000. Jak przyznaje Mateusz Nykiel, podczas turnieju cały sztab szkoleniowy czeka sporo pracy.

- Każdy członek sztabu ma przydzieloną rolę, z której musi się rzetelnie wywiązać. Do moich zadań będzie należało m.in. scoutowanie spotkań naszych grupowych rywali – opowiada statystyk Indykpolu AZS.

Wyjazd Mateusza Nykiela na Mistrzostwa Świata oznacza jego nieobecność podczas dwóch weekendów sparingowych – z ONICO Warszawą w Rypinie oraz turnieju w Suwałkach, gdzie akademicy zmierzą się m.in. z Treflem Gdańsk, Łuczniczką Bydgoszcz czy Ślepskiem Suwałki.

- Wyjazd na Mistrzostwa Świata nie oznacza dla mnie utraty całego okresu przygotowawczego z olsztyńskim zespołem – wyjaśnia Nykiel. – Wiąże się on jedynie z wyjazdem na ok. dwa tygodnie. Co prawda, w tym czasie drużyna będzie bez statystyka, lecz trener Roberto Santilli nie widział w tym żadnych przeszków. W trakcie Mistrzostw, na bieżąco będę również w kontakcie ze sztabem szkoleniowym. Sparingi, na których nie będę obecny, zostaną przeanalizowane tuż po moim powrocie z turnieju.

Mistrzostwa Świata odbywać się będą od 10 do 30 września we Włoszech i Bułgarii. Tytułu bronią Polacy.

 

Aktualności