Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Kolejne sparingi w Suwałkach
Mateusz Lewandowski
2018-09-20 11:21:00
Zdjęcie do aktualności
SIatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę wezmą udział w IX Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Dla akademików będzie to siódme i ósme starcie sparingowe.

Podopieczni trenera Roberto Santilliego do tej pory rozegrali sześć spotkań sparingowych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur - dwukrotnie z Treflem Gdańsk (dwa razy 3:1) oraz z ONICO Warszawą (3:2 i 3:1). Dwa razy akademicy musieli uznać wyższość ekipy z Gdańska, ulegając po tie-breaku.

- Wiemy, że wciąż mamy wiele rzeczy do poprawy - zauważa Sebastian Warda, środkowy Indykpolu AZS. - Co prawda wygraliśmy dwa ostatnie sparingi, ale nie jest to rzeczą najważniejszą. Drużyny z którymi się spotkaliśmy, grały bez podstawowych zawodników. Graliśmy dobrze, lecz pewne elementy gry wymagają jeszcze większego skupienia i poprawy. 

W najbliższy piątek i sobotę (tj. 21-22.09), akademicy z Kortowa wezmą udział w IX Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Oprócz gospodarzy (Ślepska Suwałki), udział wezmą również Trefl Gdańsk i Chemik Bydgoszcz. I to właśnie z bydgoszczanami, ekipa z Olsztyna zmierzy się w piątek. W drugiej parze „półfinałowej” spotkają się ekipy Trefla i Ślepska. Wygrani zmierzą się ze sobą w sobotnim finale, a przegranym pozostanie walka o 3. miejsce.

- W każdym sparingu podchodzę bardzo skrupulatnie do każdego elementu swojej gry - przyznaje środkowy akademików. - Wiem, że na treningach mogę sobie pozwolić na to, aby skupić się bardziej na jednej rzeczy. Do gier sparingowych przystępujemy bez rozpisanej taktyki na przeciwnika. Bazujemy na intuicji i reakcjach zawodników po drugiej stronie siatki. Staramy się „czytać grę” niż przewidywać, co może się wydarzyć.

Początek piątkowego spotkania z Chemikiem w hali OSiR w Suwałkach o godzinie 16:00. Sobotni mecz o 3 miejsce rozpocznie się o 12:00, a wielki finał o 14:00.

Aktualności