Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Pora na ostatnie sparingi!
Mateusz Lewandowski
2018-10-04 14:56:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od piątku do niedzieli wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Radomiu i Kozienicach. Dla akademików będą to ostatnie gry sparingowe przed początkiem nowego sezonu.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła przygotowania dokładnie 60 dni temu. Okres przygotowawczy do nadchodzącego sezonu PlusLigi wielkimi krokami zbliża się do końca. Podopieczni trenera Roberto Santilliego mają za sobą 10 rozegranych sparingów. Akademicy pięciokrotnie zwyciężali (dwukrotnie z Treflem Gdańsk i ONICO Warszawą oraz mecz z Chemikiem Bydgoszcz) i tyle samo razy musieli przełknąć gorycz porażki. Do pierwszego meczu w nowym sezonie pozostało 12 dni – w niedzielę 14 października, akademicy na wyjeździe zmierzą się z GKS Katowice!

- Nie mamy zbyt wielu czasu, aby spróbować nowych rzeczy – mówi Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Skoncentrowaliśmy się na tym, jakim systemem mamy grać. Jedzie z nami Denis, który potrzebuję co prawda kilka dni na aklimatyzację, jednak myślę, że szybko złapie odpowiedni rytm. Zostało nam tylko przygotowanie się do pierwszego ligowego spotkania.

Ostatnimi sparingami dla podopiecznych trenera Roberto Santilliego będzie Turniej Partnerstwa Regionalnego w Radomiu i Kozienicach. W piątek akademicy zmierzą się MKS Będzin (godz. 16:00, Radom), w sobotę z Cerradem Czarni Radom (godz. 16:00, Kozienice), a na zakończenie zmagań, w niedzielę z Treflem Gdańsk (godz. 10:00, Kozienice). Czy taki rozkład gier będzie dla siatkarzy dużym obciążeniem?

- To duże wyzwanie. Zobaczymy, jakie plany ma sztab szkoleniowy na ten turniej. Możemy wszystkie spotkania zagrać tym samym składem, ale i też zmieniać ustawienia – przyznaje czeski atakujący Indykpolu AZS.

Pierwszy mecz ligowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur odbędzie się w niedzielę, 14 października na wyjeździe z GKS Katowice. „Podwójna” inauguracja w Olsztynie – najpierw w środę, 17.10 AZS podejmie Cerrad Czarni Radom (godz. 18:00), a trzy dni później, w sobotę 20.10, olsztynianie zmierzą się z MKS Będzin.

Kup bilet bez wychodzenia z domu, z możliwością własnego wydruku bądź pokazania na telefonie komórkowym - www.indykpolazs.pl/bilety!

Aktualności