Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na wielki hit w Uranii!
Mateusz Lewandowski
2018-11-01 18:00:00
Zdjęcie do aktualności
Piątek 2 listopada to siatkarskie święto w Hali Urania – o godzinie 20:30 początek meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle! W sprzedaży zostało tylko 200 biletów!

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie to drugie spotkanie, rozegrane w… 2 dni. W środę w Elblągu, akademicy z Kortowa mierzyli się z Treflem Gdańsk. Choć ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła już w całym meczu 2:0, to w kolejnych partiach górą byli zawodnicy Trefla Gdańsk, którzy zwyciężyli w tie-breaku. Podopieczni trenera Roberto Santilliego dopisali do ligowej tabeli jeden punkt, awansując na 6 miejsce w ligowej tabeli.

- Mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy – przyznał po środowym meczu Miłosz Zniszczoł, środkowy akademików. – W czwartym secie mieliśmy nawet piłkę meczową w górzę, lecz nie udało nam się jej wykorzystać. Ekipa z Gdańska nas przetrzymała, wygrała tego seta, a w efekcie całe spotkanie.

Szansą na kolejne ligowe punkty, będzie piątkowe, hitowe starcie przed własną publicznością z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (godz. 20:30)! Zawodnicy prowadzeni przez dobrze znanego w Olsztynie, Andrea Gardiniego, to srebrni medaliści PlusLigi z ubiegłego sezonu, w którego składzie występują Mistrzowie Świata: Olek Śliwka, Paweł Zatorski i Mateusz Bieniek.

W składzie ZAKSY z minionego sezonu, doszło do niewielkich zmian kadrowych. Z drużyną pożegnali się m.in. Rafał Buszek, Maurice Torres czy Marco Falaschi. Szeregi ekipy z Kędzierzyna-Koźla zasilili Olek Śliwka, Łukasz Kamczarek czy Brandon Koppers. Trzon zespołu stanowią również tacy siatkarze jak: Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti oraz Łukasz Wiśniewski.

W tegorocznych rozgrywkach PlusLigi, zawodnicy z Opolszczyzny wygrali wszystkie cztery spotkania, tracąc tylko jednego seta (z MKS Będzin). W minioną niedzielę, zawodnicy prowadzeni przez włoskiego szkoleniowca A.Gardiniego, pokonali przed własną publicznością Trefla Gdańsk bez straty seta.

- Będzie to dla nas bardzo ciężkie spotkanie – przyznaje Paweł Pietraszko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – ZAKSA gra bardzo dobrze. Mieli również więcej dni przerwy od nas, więc będą lepiej zregenerowani. Nam pozostaje tylko wyrzucić środową porażkę z głowy, odpocząć w czwartek, a dzień później wyjść na boisko z czystą głową.

Zobacz w akcji Mistrzów Świata – Olka Śliwkę, Pawła Zatorskiego i Mateusza Bieńka! Kto wygra pojedynek na rozegraniu – Paweł Woicki czy Benjamin Toniutti? Który z włoskich trenerów okaże się lepszy – Roberto Santilli czy Andrea Gardini? Który z przyjmujących zdobędzie więcej punktów – Sam Deroo czy Sergii Kapelus?

W sprzedaży zostało ostatnich 200 biletów w cenie: 30 i 20 złotych (ulgowe). Kup bilet już teraz na indykpolazs.pl/bilety! Kasa biletowa w Hali Urania będzie otwarta od godziny 19:00.

Partner meczu - 

 

Aktualności