Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Dwie godziny emocji w Kemerowie
Mateusz Lewandowski
2018-12-19 15:27:00
Zdjęcie do aktualności
Ponad dwie godziny niesamowitych emocji - choć przegrywaliśmy już 0:2, to udało nam się doprowadzić do tie-breka! W nim jednak lepsi okazali się siatkarze Kuzbass Kemerowo.

Zgodnie z informacjami, przekazanymi na wtorkowej konferencji prasowej przez Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Kemerowie poprowadził Marcin Mierzejewski. Do Rosji nie polecieli dochodzący do pełnej sprawności Robbert Andringa oraz Mateusz Porębą. W wyjściowym składzie kibice zobaczyli m.in. Kubę Urbanowicza

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli akademicy z Kortowa. Olsztynianie objęli prowadzenie 5:3. Siatkarze Indykpolu AZS dobrze sprawowali się w polu zagrywki, asami popisał się chociażby Paweł Woicki czy Paweł Pietraszko.  Gdy skutecznym blokiem punkt zdobył Miłosz Zniszczoł, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 9:6. Rosjanie jednak nie poddali się i po serii bloków doprowadzili do wyrównania (10:10). Choć po ataku Janka Hadravy, podopieczni trenera Marcina Mierzejewskiego prowadzili 15:13, to gospodarze po chwili doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, a w końcówce lepsi okazali się 25:22.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze – po udanych kontrach, prowadzili 2:0. Kilka chwil później, po błędach akademików, przewaga ekipy z Rosji wzrosła – po asie serwisowym Victora Poletajewa, Kuzbass prowadził 7:3, a po chwili 9:3. Akademicy nie poddali się – gdy w polu serwisowym pojawił się Hadrava, strata olsztynian do trzech „oczek” (6:9).  I gdy przyjezdni zbliżali się do swojego rywala, ci włączali wyższy bieg – po kolejnej kontrze Podleśnego, Kuzbass prowadził 15:8. Rosjanie pewnie utrzymali przewagę do samego końca, wygrywając 25:14.

Podrażnieni olsztynianie od początku trzeciej odsłony meczu ruszyli do ataku. Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – od ataku, po obronę i zagrywkę. Gdy ścianę "postawił" Miłosz Zniszczoł, Indykpol AZS miał aż siedem punktów przewagi (12:5). Rosjanie nie poddali się i po kolejnych uderzenia Poletajewa, mozolnie odrabiali straty (12:15). Mimo pewnego prowadzenia olsztynian na początku seta, kolejne jego fragmenty toczyły się bardzo wyrównanie. I gdy wydawało się, że po asie Urbanowicza, gdy AZS prowadził 20:16, olsztynianie pewnie wygrają, to siatkarze Kuzbassu niemal doprowadzili do wyrównania (21:20). Po nerwowej końcówce, lepsi okazali się akademicy, zwyciężając 27:25.

Choć czwarta partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, to z biegiem czasu i kolejnych akcji, na prowadzenie wysunęli się na prowadzenie. Skuteczne ataki Poltajewa dały Kuzbassowi trzy „oczka” przewagi (7:4). Olsztynianie jednak nie poddali się i dzięki dobrym zagrywkom Pawła Woickiego oraz szczelnemu blokowi, Indykpol AZS doprowadził do wyrównania (10:10). Od tego momentu oba zespoły grały wyrównanie, lecz z przodu ponownie byli gospodarze. I gdy znów na zagrywce pojawił się Paweł Woicki, schemat gry powtórzył się. Akademicy nie dość, że doprowadzili do wyrównania, to wyszli na prowadzenie (21:20 – 23:20). Taki stan rzeczy trwał tylko przez chwilę, bowiem gospodarze w mgnieniu oka doprowadzili do wyrównania (23:23). Ostatecznie olsztynianie wygrali seta 25:23, doprowadzając do tie-breaka!

Decydującą partię lepiej rozpoczęli ponownie olsztynianie. Po ataku z szóstej strefy Urbanowicza, Indykpol AZS prowadził 3:1. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo – po zbyciu Poletajewa, Kuzbass doprowadził do remisu (3:3). Przy zmianie stron to Rosjanie schodzili przy prowadzeniu 8:6. Kolejne akcje do gra punkt za punkt, lecz z przodu o jedno „oczko” wciąż znajdowali się gospodarze. Ostatecznie to Kuzbass Kemerowo zwyciężył 15:11, jak i całe spotkanie 3:2.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek, 17 stycznia o godz. 18:00 w Hali Urania. W ostatnim meczu w 2018 roku, Indykpol AZS Olsztyn w Hali Urania zmierzy się z GKS Katowice. Mecz odbędzie się w piątek, 28 grudnia o godz. 20:30 – bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Kuzbass Kemerowo – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22,25:14,25:27,23:25,15:11)

Kuzbass: Paszycki (9), Podleśny (10), Karpuhkov (8), Szczerbakow (11), Poletajew (28), Kobzar (5), Kerminen (libero) oraz Nikitin (5), Lukyanenko

Indykpol AZS: Woicki (3), Kapelus (13), Urbanowicz (9), Pietraszko (13), Zniszczoł (9), Hadrava (26), Żurek (libero) oraz Zabłocki, Kańczok

 

Aktualności