Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Paweł Woicki nominowany do Olsztynianina Roku!
Mateusz Lewandowski
2019-03-11 10:00:00
Zdjęcie do aktualności
Paweł Woicki został nominowany przez Gazete Wyborczą Olsztyn w plebiscycie Olsztynianin Roku 2018. Sprawdź, jak możesz zagłosować na kapitana!

Po raz pierwszy „Wyborcza Olsztyn” zorganizowała plebiscyt na „Olsztynianina Roku” w 2008 roku. Od tamtej pory co roku nominujemy do tego tytułu – z pomocą czytelników – ludzi, którzy w mijającym roku angażowali się w sprawy Olsztyna, byli jego ambasadorami, zrobili dla miasta lub dla jego mieszkańców coś szczególnego.

Jak czytamy w uzasadnieniu nominacji:

 Kapitan siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn dyryguje grą olsztyńskiego zespołu, który przed rokiem został uznany za rewelację ligi. Akademicy zajęli czwarte miejsce, najlepsze od dziesięciu lat, a Woicki na boisku przeżywał drugą młodość. Jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy. W Olsztynie mieszka od czterech lat i w najbliższym czasie – jak słychać – nie zamierza zmieniać otoczenia. Najwyraźniej on i jego rodzina czują się na Warmii dobrze i może – jak to się stało z Pawłem Papke – zapuści tu korzenie na dłużej... W przypadku sportowców, którzy pędzą żywot wędrowca, nie jest to częste, by osiedli z dala od rodzinnych stron. Charyzma i umiejętności sportowe Pawła Woickiego są cenione w całej siatkarskiej Polsce. Jego boiskowy pseudonim, czyli „Wujek”, rzeczywiście dobrze do niego pasuje. „Wujkiem” jest też dla kolegów z zespołu. Wspiera ich, pomaga, ale – jak trzeba – też krytykuje. Może sobie na to pozwolić, bo w olsztyńskim klubie nie ma zawodnika bardziej utytułowanego niż on. Jego doświadczenie wykorzystał selekcjoner polskiej reprezentacji Vital Heynen, powołując go do sztabu szkoleniowego kadry narodowej, która zdobyła tytuł mistrzów świata. Choć niektórzy twierdzą, że miejsce Pawła Woickiego w reprezentacji jest na boisku, a nie na ławce trenerskiej.

Zasady głosowania są proste - wydania papierowe Gazety Wyborczej wraz z jej olsztyńskim dodatkiem, od poniedziałku do piątku zawierają kupon, w którym należy wpisać faworyta. Kupony będą drukowane do 15 marca, a do 18 marca należy je wysłać bądź osobiście złożyć w siedzibie redakcji.  

Aktualności