Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Paolo Montagnani oficjalnie zaprezentowany!
Mateusz Lewandowski
2019-06-03 14:44:00
Zdjęcie do aktualności
W poniedziałkowym spotkaniu, zorganizowanym w siedzibie Przemysłówki Holding, oficjalnie zaprezentowany został Paolo Montagnani, nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn!

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział: Piotr Gryszczuk, Prezes Zarządu Przemysłówki Holding, również w roli gospodarza konferencji, Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA oraz Paolo Montagnani, nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn.

Konferencję prasową, przy obecności sporej części dziennikarzy, otworzył Tomasz Jankowski. Wyraził podziękowanie dla Przemysłówki Holding za wkład i wsparcie zespołu w minionym sezonie. – Dzięki wsparciu głównego Sponsora, firmy Indykpol, Miasta Olsztyn oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego, udało nam się wystartować w Pucharze CEV. W trakcie rozgrywek, namówiliśmy do wsparcia firmę Przemysłówka Holding. Chciałbym za to podziękować za Panu Prezesowi Piotrowi Gryszczukowi – powiedział Tomasz Jankowski, który wręczył Sponsorowi pamiątkową koszulkę.

Cieszę się, że możemy pomóc zacnej drużynie -  stwierdził Piotr Gryszczuk, Prezes Zarządu Przemysłówki Holding. - Jest to dla nas bardzo ważne. AZS to lokalna drużyna, która promuje wizerunek olsztyńskich firm oraz nasz cały region. Zaangażowaliśmy się, gdyż sympatycznie ogląda się ten sport, a wielu nasz pracowników jest stałymi kibicami siatkarzy. Współpraca układa się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że tak będzie też w przyszłości.

Dla Paolo Montagnaniego jest to pierwszy klub w Polsce. W swojej karierze prowadził m.in. Tomei Livorno, Prisma Taranto czy Pallavolo Padova. W 2012 roku, objął posadzę japońskiego Suntory Sunbirds, z którym w 2013 r., wygrał prestiżowy Puchar Kurowashiki. Prowadził również reprezentację Włoch podczas Ligi Światowej w 2012 roku. Miniony sezon spędził we włoskim Fonteviva Livorono.

- Decyzja o podjęciu pracy w Polsce była dla mnie bardzo łatwa – przyznaje włoski szkoleniowiec. - Każdy, kogo znam, dobrze wypowiadał się o olsztyńskim klubie. Drużyna powinna wrócić do ligowej czołówki. Praca w Olsztynie to dla mnie szansa na rozwój. We Włoszech Plusliga oraz Indykpol AZS Olsztyn cieszy się bardzo dobrą opinią. Wybór dla mnie był prosty, bo chcę cały czas poprawiać swój warsztat trenerski, a tutaj będę miał do tego okazję. Widzę u prezesa Jankowskiego ducha rywalizacji, motywację do pracy i to będzie naszym kluczowym hasłem na przyszły sezon. 

I dodaje: - Dziękuję za otrzymaną od szansę od Prezesa Tomasza Jankowskiego. W klubie widzę dużo entuzjazmu. Wszyscy są bardzo zmotywowani, aby zagrać dobry sezon 

Paolo Montagnani obecny w Polsce jest od piątk. Szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn wziął udział w kursokonferencji trenerów, która odbywała się Katowicach przy okazji Siatkarskiej Ligi Narodów. Po powrocie do Olsztyna, spotkał się z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowy.

- Nie miałem okazji pracować z żadnym z zawodników aktualnej kadry Indykpolu AZS, ale jestem już po rozmowie z liderami zespołu: Pawłem Woickim i Michałem Żurkiem – powiedział Paolo Montagnani. - Te dwie bardzo ważne dla zespołu osoby były „ekstremalnie” zmotywowane, aby rozwijać drużynę i piąć się coraz wyżej. Ja jestem trzecią osobą, która ma takie samo podejście i myślę, że reszta drużyny się z nami zgodzi.

Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn rozpocznie przygotowania w połowie sierpnia, a start nowego sezonu zaplanowany został na koniec października.

Aktualności