Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Indykpol SA wciąż Sponsorem Tytularnym!
Mateusz Lewandowski
2019-06-18 15:01:00
Zdjęcie do aktualności
W siedzibie firmy Indykpol, podpisana została nowa umowa sponsorska, na mocy której, firma Indykpol SA wciąż będzie Sponsorem Tytularnym!

Do podpisania umowy doszło podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 18 czerwca w siedzibie firmy Indykpol. Obecni na niej byli m.in: Piotr Kulikowski – Prezes Zarządu Indykpol SA oraz Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Nachodzący sezon będzie 13, w którym swoje siły połączyły Indykpol SA oraz olsztyński klub. Firma była już sponsorem siatkarskiego klubu ze stolicy Warmii i Mazur w latach 1998-2001. Po tym czasie nastąpiła przerwa, aby powrócić do współpracy w 2010 roku. Nachodzący sezon będzie 10 z rzędu, w którym klub przystąpi do rozgrywek PlusLigi pod nazwą Indykpol AZS Olsztyn.

- Zwiększyliśmy budżet, ponieważ wierzymy, że spowoduje to inną jakość sportową – powiedział Piotr Kulikowski, Prezes Zarządu Indykpol SA. - O ile w poprzednich sezonach byliśmy „skazani” na szukanie zawodników, którzy dopiero zostaną odkryci przez świat, to w tym sezonie mamy siatkarzy z bardzo mocnymi nazwiskami, a o ich jakości nie musimy się przekonywać. Pewne deklaracje z naszej strony padły już dużo wcześniej. Dlatego klub działał w pełni świadomie, podpisując umowy z kolejnymi zawodnikami.

Jak przyznał Prezes Zarządu Sponsora Tytularnego, budżet olsztyńskiego klubu nie należy do najwyższych w PlusLidze. - Nasza historia pokazuje, iż stabilność, dobry klimat oraz budowanie budżetu klubu w oparciu o solidnych, kochających siatkówkę sponsorów, jest dobrym rozwiązaniem – stwierdził Piotr Kulikowski.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, nie ukrywał radości z podpisania nowej umowy sponsorskiej - Razem z Prezesem Kulikowskim jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o przyszły sezon – powiedział Tomasz Jankowski. - Pierwsze deklaracje padły już dużo wcześniej, bowiem na spotkaniu Rady Nadzorczej. Dzięki nowej umowie i zwiększonemu finansowaniu, będziemy mieli silniejszą drużynę w przyszłym sezonie.  Jesteśmy wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu - promujemy siatkówkę w całym województwie. Mam nadzieję, że osiągniemy cel minimum, jakim jest awans do fazy play-off. W połowie sezonu będziemy znali nasz potencjał, układ sił w lidze, przez co, chcielibyśmy walczyć o wyższe cele.

Według włodarza olsztyńskiego klubu, skład Indykpolu AZS Olsztyn nadchodzące rozgrywki ligowe będą bardzo ciekawe. -  Myślę, że mamy mocny skład. Z drugiej strony tli się mały „problem”, gdyż pozostałe zespoły też są silne. Konkurencja będzie bardzo mocna. Mimo wszystko, jestem dobrej myśli – stwierdził Tomasz Jankowski.

Początek nowego sezonu PlusLigi zaplanowano na 26 października.

Aktualności